Haber Detayı
08 Ağustos 2019 - Perşembe 10:09 Bu haber 4534 kez okundu
 
Aksaray Şehit Önder Güzel Polis Meslek Eğitim Merkezinde Mezuniyet Sevinci
GÜNCEL Haberi
Aksaray Şehit Önder Güzel Polis Meslek Eğitim Merkezinde Mezuniyet Sevinci

Aksaray'da Şehit Önder Güzel Polis Meslek Eğitim Merkezinden mezun olan 631 polis adayı için yemin töreni düzenlendi.

Törene Aksaray Valisi Ali Mantı, Milliyetçi Hareket Partisi Aksaray Milletvekili Ramazan Kaşlı, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Seyfullah Sarıgül, Polis Akademisi Polis Akademisi Başkanlığı Güvenlik Birimi Enstitü Müdürü Bayram Ali Soner, Aksaray Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Yusuf Şahin, İl Emniyet Müdürü Ali Karabağ davetliler ve mezun polis adaylarının aileleri katıldı.

Saygı duruşu ardından İstiklal Marşının söylendiği törende konuşan Aksaray Valisi Ali Mantı, "Kamu düzeninin, kamu güvenliğimizin, ülkemizin, dinimizin, devletimizin, vatanımızın ve milletimizin bekası için yeni gençlerimizi toplumumuza hizmet etmek üzere bugün burada mezun ediyoruz. İnanıyorum ki, yeni mezun olan çocuklarımız hiçbir fikrin, kişinin, grubun fikrinin ya da duygu ve düşüncelerinin esiri olmadan hak, hukuk ve adalet çerçevesinde içinde yetiştiği milletine hizmet edecektir. Devletimiz ve milletimiz için bundan öncede fedakârca çalışan tüm mensuplarımıza çok teşekkür ediyorum. Ülkemizin birlik ve beraberliği için canını feda eden tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Gazilerimize hayırlı, huzurlu nice sağlıklı yıllar diliyorum.” dedi.

“Zor bir coğrafyada yaşıyoruz” diyen Vali Ali Mantı konuşmasında: “Ülkemiz zor ve pahalı bir coğrafyada bulunmakta. Türkiye Cumhuriyetinde yaşamak ve bu milletin mensubu olmak zor bir iş. Dünyanın ortasında, her türlü hain hane girişim ve düşüncelere hedef olabilecek bir ülkede yaşıyoruz. Onun için kafamızı, yüreğimizi ve bileğimizi sağlam tutmak zorundayız. Milletimizin değerlerini küçümsememeliyiz “diye konuştu.

MHP Aksaray Milletvekili Ramazan Kaşlı ise yaptığı konuşmada, polis adaylarına yeni görevlerinde başarılar diledi.

Şehit Önder Güzel Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürü Niyazi Turgay ise istikrar, huzur ve güven ortamının sağlanmasında 174 yıldır hizmet eden, hakka, hukuka, vicdana ve ahlaka uygun şekilde üstün bir vazife anlayışı içerisinde milletin can ve mal güvenliği sağlanması için fedakârca görev yapacak polisler yetiştirmeyi hedeflediklerini vurguladı. Turgay; “298 kadın, 333 erkek olmak üzere toplam 631 öğrencimizle birlikte 1995 yılından bugüne kadar toplam 12 bin 185 öğrencimizi mezun etmiş köklü bir eğitim kurumudur. Öğrencilerimize bir yandan mesleki eğitim verirken, diğer yandan meslek ahlak ve bilincini vermeye çalıştık. Sadece iyi bir polis değil, aynı zamanda vatansever ve dürüst yetişmelerini arzu ettik" dedi.

Konuşmaların ardından dönem birincisi Uğur Alıç, yaş kütüğüne dönem plaketini çaktı. Daha sonra dereceye giren ilk 10 öğrenciye başarı belgesi, plaket ve hediye verildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Aksaray, Şehit, Önder, Güzel, Polis, Meslek, Eğitim, Merkezinde, Mezuniyet, Sevinci,
Yorumlar
Haber Yazılımı