Haber Detayı
20 Haziran 2019 - Perşembe 15:20 Bu haber 4666 kez okundu
 
ASÜ Heyeti, Nöhü Tıp Fakültesini İnceledi
ASÜ Heyeti, Nöhü Tıp Fakültesini İnceledi
SAĞLIK Haberi
  ASÜ Heyeti, Nöhü Tıp Fakültesini İnceledi

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Engin Deligöz, Tıp Fakültesi’ndeki eğitimlerin sorunsuz şekilde ilerlediğini, bu alana dair takipleri titizlikle yerinme getirmeye çalıştıklarını söyledi.

Prof. Deligöz, beraberinde ASÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Namık Özkan ve Fakülte Öğretim Üyeleriyle birlikte, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi (NÖHÜ) Tıp Fakültesi’ni ziyaret etti. Necmettin Erbakan Üniversitesi’nde eğitim-öğretimlerine devam eden ASÜ Tıp öğrencilerinin bir süre sonra Aksaray’a geleceğini ve eğitimlerine burada devam edeceklerini anımsatan Rektör Yardımcısı Deligöz, bununla alakalı çalışmaların sürdüğünü vurguladı. Bu kapsamda ikili işbirliklerini önemsediklerine de dikkat çeken Deligöz, “Sayın hocalarımızla birlikte NÖHÜ Tıp Fakültesi’ni ziyaret ederek, burada süren bir takım çalışmaları yerinde inceledik. Pek çok alanda NÖHÜ ile işbirliklerimiz var. Bunları geliştirmek ve sağlık alanında da yeni işbirlikleri ortaya koyarak, milletimize hizmet etmek amacındayız” dedi.

Ziyarette, NÖHÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Üner Kayabaş, inşaat çalışmaları devam eden morfoloji binası ve öğrenci laboratuvarlarına dair ASÜ heyetine bilgiler verdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: , , ASÜ, Heyeti,, Nöhü, Tıp, Fakültesini, İnceledi, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı