Haber Detayı
19 Mart 2019 - Salı 10:41 Bu haber 5799 kez okundu
 
Bülent Saklav Tekeli Yumurta Üretim Tesisini Ziyaret Etti
Bülent Saklav Tekeli Yumurta Üretim Tesisini Ziyaret Etti
YEREL Haberi
Bülent Saklav Tekeli Yumurta Üretim Tesisini Ziyaret Etti

Aksaray İl Tarım ve Orman Müdürü Bülent SAKLAV ilimizde faaliyete gösteren Tekeli Yumurtacılık firmasına ait sofralık yumurta kümesleri ve yumurta paketleme tesislerini ziyaret etti.  Ziyaret esnasında firma yetkilisi Mustafa TEKELİ'den tesisler hakkında bilgi aldı.

     İşletme yetkilisi Mustafa TEKELİ, "İlimiz Armutlu Köyü yol ayrımında faaliyet göstermekteyiz.   Yumurtalık Civciv Büyütme Kümesleri ve Yumurta üretim tesislerinden oluşan işletmemiz günlük 40.000 adet sofralık yumurta üretimi yapmaktadır. Hijyenik şartlarda kırık, çatlak, kirli yumurtalar ayrılarak paketlenmektedir. İşletmenin tam kapasiteye çıkması ile günlük 60 bin adet yumurta üretimi planlanmaktadır." dedi.

     Ziyaret hakkında görüşlerini dile getiren İl Müdürü Bülent SAKLAV, "İlimizde teknik ve hijyenik üretimin artırılması için İl Müdürlüğümüz var gücüyle çalışmaktadır. İlimiz yumurta üretiminde önemli bir paya sahip olan firma yetkililerimiz başta olmak üzere emeği geçenlere kurumum ve şahsım adına teşekkür ediyorum. Kurum olarak üreticimizin her zaman yanındayız. " dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bülent, Saklav, Tekeli, Yumurta, Üretim, Tesisini, Ziyaret, Etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı