Haber Detayı
06 Ağustos 2019 - Salı 13:40 Bu haber 5297 kez okundu
 
Hastahanede Büyük İddia 10 Milyon Vurgun
- Haberi
Hastahanede Büyük İddia 10 Milyon Vurgun

Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesi yeni yerine taşınırken 10 milyonluk malzeme vurgunu iddiası ile hastane müdürü M.G ve 5 personel gözaltına alındı.
 
2018 yılında Zafer Mahallesi´nde bulunan  Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesi´nin yeni binasına taşınması sırasında aralarında diyaliz makineleri de olan 10 milyon TL değerindeki malzemeyi çalıp, sattıkları iddiasıyla hastane müdürü M.G. ve 5 personel gözaltına alındı.
 
 Taşınma sırasında kaybolan eşyalar arasında klima, hasta yatağı, güç kaynağı, kurşun levha, bakır kablo, kalorifer tesisatı ve diyaliz makinelerinin olduğu öğrenildi. Kaybolan malzemeleri fark eden Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesi yönetimi,Cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulundu. Başlatılan soruşturma kapsamında Asayiş Şubesi Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri 3 ay süren teknik ve fiziki takibin ardından bu sabah operasyon için düğmeye bastı.. Polis, kayıp eşyaları çalıp sattkları iddiasıyla hastane müdürü M.G. Acil Servis Sorumlusu L.A., personel şube müdürü Ş.T., bilgi işlem personeli N.Y., güvenlik amiri C.Y.´ ve güvenlik personeli A.E.´yi gözaltına aldı.
Gözaltına alınan 6 şüpheli,suçlamaları kabul etmedi.Şüpheli 6 kişi sorgulamanın ardından mahkemeye sevk edildi.
Kaynak: Editör:
Etiketler: Hastahanede, Büyük, İddia, 10, Milyon, Vurgun, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı