Haber Detayı
18 Şubat 2019 - Pazartesi 10:36 Bu haber 4782 kez okundu
 
Merhum Mehmet Altınsoy Anılacak
Merhum Mehmet Altınsoy Anılacak
KÜLTÜR Haberi
Merhum Mehmet Altınsoy Anılacak

Başkent Aksaraylılar platformu üyeleri bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere Aksaray’a geldi. Başkentte yaşayan Aksaraylı bürokratlar ve iş adamlarından oluşan heyet sırasıyla Aksaray Ziraat Odası, Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği, Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası ve son olarak Aksaray Ticaret Borsasını Ziyaret etti.

Aksaray Ticaret Borsasına yapılan ziyarette Aksaray Ticaret Borsası Başkanı Hamit Özkök, Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cüneyt Göktaş, Aksaray Ziraat Odası Başkanı Emin Koçak, Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı ve İl Genel Meclis Üyesi Mahmut Aktürk ve Başkent Aksaraylılar platformu üyeleri katıldı.

Ziyarette birlik ve beraberliğin önemi vurgulanarak istişare toplantısı gerçekleştirildi. Yapılan istişare toplantısında dikkat çeken madde ise Aksaray’ın Yetiştirmiş olduğu müstesna insanlardan, Devlet Bakanlığı, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve Aksaray’ın il olmasında çok büyük emekleri olan değerli büyüğümüz Mehmet Altınsoy’un ölüm yıl dönümü nedeni ile Ankara’da anma programı düzenlenmesine karar verildi.

Ankara’da yapılacak anma programının hazırlıklarını yapmak için bir komisyon oluşturuldu. Yapılacak hazırlıklar sonucunda Ankara’da değerli büyüğümüz Mehmet Altınsoy’un anılacağı bildirildi.

Mehmet Altınsoy anısına okunan Kur’an tilaveti sonrası program son buldu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Merhum, Mehmet, Altınsoy, Anılacak, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı