Haber Detayı
18 Ocak 2019 - Cuma 00:06 Bu haber 5384 kez okundu
 
Ömer Aydın; Zihnimizdeki Engelleri Kaldıralım!
Ömer Aydın; Zihnimizdeki Engelleri Kaldıralım!
KÜLTÜR Haberi
Ömer Aydın; Zihnimizdeki Engelleri Kaldıralım!

Aksaray İl Müftülüğü Ocak ayı personel toplantısı 16 Ocak 2019 Çarşamba günü Müftülük II.Kılıçarslan konferans salonunda yapıldı.

Aksaray İl Müftülüğüne bağlı İmam-Hatip ve Müezzin-Kayyım ile Kuran Kursu Öğreticilerine yönelik yapılan mutad toplantı Yeşil Camii İmam Hatibi Adem Dal’ın Kuran’ı Kerim tilavetiyle başladı. İdarî Mali İşler ve Personel Şube Müdürü Ahmet Demiralp ile Din Hizmetleri ve Din Eğitimi Şube Müdürü Muzaffer Erdal yapılması gereken hizmetleri ve talimatları personele aktardı. Daha sonrasında Müftülüğümüze teşrif eden Başkanlığımız Müşaviri Ömer Aydın "Engellilere Sunulan Din Hizmetleri" konulu yaptığı konuşmasıyla Din görevlilerine tecrübe ve bilgi paylaşımında bulundu.

Engelli vatandaşlara sunulan din hizmetlerinde daha etkili olunması ve hizmet verimliliğinin artırılması hakkında konuşma yapan Başkanlığımız Müşaviri Ömer Aydın; “Rabbim bizlere böyle bir görev nasip etmiş. Bunun hakkını verebilme noktasında bir gayretin içerisindeyiz. Ve bu alanda da birçok alanda engelleri tamamladık. Ama en çok önem verdiğimiz alanlardan birisi engellilik konusu. Engellilik konusunda en büyük, en önemli şey ne derseniz arkadaşlar, zihinsel engellilik. Zihinsel engelli derken otizm, down sendromlu olanları kastetmiyorum. Kendi zihnimize koyduğumuz engelden bahsediyorum. Doğru iletişim kurabilmek ve gönüllere dokunabilmek için öncelikle bu aşılmalıdır. Başkanlığımız bu bağlamda hali hazırda 100 den fazla işaret diliyle anlatımlı videolar hazırlamıştır, İmanı anlatan, Allah’ı anlatan, Peygamberi anlatan. Yine onlarca görme engelliler için elif-ba’ dan tutun peygamber hayatına kadar, mealden, hadislerden, çocuk kitaplarına ve dergilerine kadar berille alfabesi ile yazılmış eserlerimiz var. Yani şuanda elhamdülillah materyal olarak işaret dili ile berille ile birçok alanda bu engelleri aşarak tamamladık.” dedi. Müşavir Aydın, konuşmasında yaşadığı tecrübeleri de paylaşarak, Din görevlilerinin Engellilere sunacağı din hizmetiyle ilgili öneriler ve örneklendirmelerde de bulundu. Oldukça verimli geçen tecrübe ve bilgi paylaşımından memnuniyetlerini ifade eden Din görevlilerimiz, Müşavir Ömer Aydın' a teşekkürlerini ilettiler.

Toplantı sonunda Aksaray İl Müftüsü Cemalettin Bal, toplantıya teşriflerinden ötürü Başkalığımız Müşaviri Ömer Aydın' a teşekkür ederek çiçek takdiminde bulundu.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ömer, Aydın;, Zihnimizdeki, Engelleri, Kaldıralım!,
Yorumlar
Haber Yazılımı