Ortaköylüler Derneğinden Kahraman Ordumuza Tam Destek

Aksaray Valisi Ali Mantı Yol Çalışmalarını Yerinde İnceledi

Vali Mantı Gülağaç ve Demirci Belediyelerini Ziyaret Etti

Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü Sanayicileri Uyardı

Kreş Öğrencilerinden barış pınarı harekâtına tam destek.

Kapadokya İmece Festivali Nevşehir Mustafapaşa’da Gerçekleştirildi

İhtisas Üniversitesi Rektörleri Bingöl’de Toplandı5 ÜLKEDEN 30 AKADEMİSYEN VE ÖĞRENCİ AKSARAY BELEDİYESİNİ ZİYARET ETTİ

Aksaray Üniversitesi Uluslararası öğrenciler topluluğunun hazırladığı Erasmus + Gençlik değişimleri kapsamında kabul edilen ‘Hayata Bağımlı Addicted2life’ projesi dahilinde Avrupa’nın çeşitli ülkelerinden şehrimize gelen akademisyen ve öğrenci topluluğu, Aksaray Belediyesini ziyaret etti. Belediye Başkanı Evren Dinçer, akademisyen ve öğrencilere Aksaray’ı tanıtıp, gençlere yönelik hazırladığı projelerden bahsetti.

Toplumsal hayatta bağımlılığın her türlüsüyle mücadele etmek ve farkındalık oluşturmak adına Aksaray Üniversitesi Uluslararası öğrenciler topluluğunun hazırladığı Erasmus + Gençlik değişimleri projesi kapsamında Aksaray’a gelen 30’un üzerinde akademisyen ve öğrenci, Aksaray Belediyesini ziyaret ederek Belediye Başkanı Evren Dinçer ile görüştü.

İspanya, Romanya, İtalya, Litvanya ve Makedonya’dan gelen akademisyen ve öğrencilerden oluşan çalışma grubunu, Belediye Meclis salonunda ağırlayan Başkan Dinçer, Aksaray’ın köklü geçmişe sahip bir dinamik şehir olduğunu anlattı. Aksaray Belediyesinin gençlere yönelik birçok faaliyet yürüttüğünün altını çizen Başkan Dinçer, bitme aşamasına gelen Gençlik Merkezini işaret ederek şehirde gençlere yönelik birçok faaliyetin yapıldığını ve önümüzdeki süreçte bu tür faaliyetlerin süreceğini açıkladı.

Belediye Başkanı Evren Dinçer, ülkemizde misafir olarak bulunan akademisyen ve öğrencilere yönelik yaptığı konuşmada “Aksaray’ımız tarihi kültürel mirasa sahip şehir. Selçuklu Devletinin başkentlerinden birisidir. Ayrıca Hristiyanlık alemine ev sahipliği yapmış, dünyanın 2. büyük kanyon vadisi Ihlara Vadisi bizim şehrimizde. Kapadokya’nın giriş kapısında yer şehrimiz, sönmüş volkanik olan Hasandağına sahip. İpek yolu üzerinde olmamız nedeniyle şehrimiz geçiş yolu güzergâhında. Ayrıca bu ticaret yolu üzerinde olmamız hasebiyle değişik uygarlık ve kültürler şehrimizde yer almakta bu da bize zenginlik katmaktadır.  

Ülkemiz genç nüfusa sahip, Aksaray’ımızda bundan pay almaktadır. Üniversitemizde önemli potansiyele sahip 25 bin öğrencisi bulunmaktadır. Hem yerel, hem de üniversitemizde gençlerimize yönelik birçok faaliyetimiz bulunmaktadır. Her yıl düzenlemiş olduğumuz festivaller var. Bunların içinde konserler ve gençleri ilgilendiren aktiviteler sunmaktayız. Belediyemizin hazırladığı önemli projelerimizde birisi de Gençlik Merkezi projemizdir. Aksaray Belediyesi her zaman gençlerin yanındadır. Bundan sonrada olmaya devam edecektir. Kendi ülkenize döndüğünüzde bundan bahsedebilirsiniz. Bir proje ortağı olarak, dış paydaş olarak belediyemiz her zaman yanınızda olacaktır. Bu vesile ile sizleri Aksaray’da ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.

Misafir öğrencilerin kendisine yönelttiği soruları cevaplayan Başkan Dinçer, Aksaray Belediyesinin toplumun her kesimini, özelliklede gençleri ilgilendiren birçok projeyi yürüttüğünü açıkladı.