Ortaköylüler Derneğinden Kahraman Ordumuza Tam Destek

Aksaray Valisi Ali Mantı Yol Çalışmalarını Yerinde İnceledi

Vali Mantı Gülağaç ve Demirci Belediyelerini Ziyaret Etti

Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü Sanayicileri Uyardı

Kreş Öğrencilerinden barış pınarı harekâtına tam destek.

Kapadokya İmece Festivali Nevşehir Mustafapaşa’da Gerçekleştirildi

İhtisas Üniversitesi Rektörleri Bingöl’de Toplandı88 Yaşındaki Malul Kore Gazisi Ömer Oymak´a Kore Gazilik Madalyası Verildi

Aksaray´ın Sultanhanı ilçesinde İkamet eden 88 Yaşındaki Malul Kore Gazisi Ömer Oymak´a Kore Gazilik Madalyası Takdim edildi. Sultanhanı kervansarayı önünde Takdim edilen Madalya Programına Sultanhanı Kaymakamı Murat Karasu, Sultanhanı Belediye Başkanı Fahri Solak, Aksaray Gaziler derneği Başkanı Mustafa Dağ, Gaziler ve Kore Gazisi Ömer Oymak´ın ailesi katıldı.

Kore Gazisi Ömer Oymak´a Kore Gazilik Madalyasını Sultanhanı Kaymakamı Murat Karasu, Belediye Başkanı Fahri Solak ve Gaziler derneği Başkanı Mustafa Dağ birlikte takdim ettiler.

Programda duygulu anlar yaşanırken 88 Yaşında olan ve Kulakları çok zor duyan ve Gözleri Yaşlılığa bağlı rahatsızlıklar nedeniyle hiç görmeyen Kore Gazisi 88 Yaşındaki Ömer Oymak ve ailesi Yetkililere teşekkür etti.

Türkiye Muharip Gaziler derneği Aksaray Şubesi temsilcisi ve Aksaray Gaziler derneği Başkanı Mustafa Dağ Aksaray ilinde Hayatta olan 2 Kore Gazisinin olduğunu ve bunlardan birinin 88 Yaşındaki Ömer Oymak olduğunu söyledi. Program Kore Gazisi Ömer Oymak´a Gazilik Madalyasının Takdim edilmesi ile sona erdi.

 

Haber Kaynak : Aksaray haberler