ASÜ'nün Projelerine AHİLER Kalkınma Ajansından Destek

Kayıt Dışı İşçi Çalıştıranlar Uyarıldı

Seyir Halindeki Otomobil Cayır Cayır Yandı

Aksaray İHH Yetimler İçin Projelerine Devam Ediyor

5 ÜLKEDEN 30 AKADEMİSYEN VE ÖĞRENCİ AKSARAY BELEDİYESİNİ ZİYARET ETTİ

YENİ DÖNEMDE ÖĞRENCİ ODAKLI İŞLER ÖN PLANDA OLACAK

REKTÖR ŞAH;N; AHİLİK RUHUNA UYGUN BİR DAYANIŞMA İÇERİSİNDEYİZAksaray'da Geleneksel 2.Gurbetçi Buluşması Festival'ı Yapıldı

Aksaray Belediyesi´nin düzenlediği 2. Gurbetçi buluşması yoğun bir katılımla gerçekleşti.Aksaray Valisi Ali mantı, milletvekili İlknur inceöz, milletvekili Cengiz Aydoğdu,belediye başkanı Evren Dinçer, daire müdürleri, STK temsilcileri ve mahalle muhtarları katıldı.Program Hafız Mehmet Ali Savurmak tarafından okunan kur´an-ı Kerim tilaveti ile açıldı ve ardından yemek ikramında bulunuldu. ilk konuşmada Almanya Aksaraylılar dernek başkanı Rasim Çetin yaptı.Çetin yaptığı konuşmada," yurtdışındaki bulunan bütün STK ve dernekleri Gelecek yıl için birlikte hareket edelim. Birlik ve beraberlik içerisinde meydanda kutlayalım diyerek tüm Gurbetçi derneklerinin aynı amaçla birleşmesini önerdi.Çetin konuşmasının devamında,Solingen ve Aksaray kardeş şehir ilan edilsin önerisini getirdi.

Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer de Gurbetçi buluşmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve bundan sonraki etkinlikte tüm Gurbetçi kardeşlerimizi bir arada görmek istiyoruz,katılımlarından dolayı herkese teşekkür ediyorum dedi.

Milletvekili Ayhan Erel Yurtdışında yaşayan bütün hemşerilerimize Gönül Elçisi olarak görüyoruz ve onlara değer veriyoruz. Gurbetçilerimiz birer tanıtım elçisi olarak faaliyet gösteriyorlar dedi.

Milletvekili Cengiz Aydoğdu ben gurbetçi kelimesini kabul etmiyorum. Avrupalı Türkler diye nitelendiriyorum. Çünkü siz artık Avrupalı sınız bir nesil orada yetişti bundan sonra geri dönecek değilsiniz onun için oranın kurallarına uyacaksınız ancak örf ve adetin dininizi Türk gibi Müslüman gibi yaşayacaksınız işte o zaman siz Oranın sahibi olursunuz Onun için sizlere Avrupalı Türkler diyoruz sizlerden Büyük başarılar bekliyoruz dedi.

Milletvekili İlknur inceöz Avrupalı hemşehrilerimizin Büyük başarılar sevmediğini her sektörde kendilerini ispatladı karını istendiğinde neler Onun için yurt dışındaki çalışan siz değerli insanlarımıza çok önem veriyoruz dedi Aksaray Valisi Ali mantı da konuşmasında bende bir Gurbetçi çocuğuyum ailem Hollanda daydı kardeşlerim oradayız işte ben de gidip gelirdim sizleri en iyi anlayanlar dan birisi de benim Türkiye´ye gelsek Gurbetçi Hollanda´da kalsak yabancılık o duyguyu bilirim ancak Bizler onlardan daha iyi okuyacağız daha iyi işler yapacağız ve başaracağız dedi Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer programa destek veren Almanya Aksaraylılar dernek başkanı Rasim Çetin´e plaket verdi dernek başkanı Rasim Çetin de Başkan Evren Dinçer e teşekkür plaketi verdi programda en önemli Hadise de dünya şampiyonu olan thai boks maçında altın kemer kazanan Aksaraylı Kemal Altınpınar kazandığı altın kemeri belediye başkanına takdim etti belediye başkanı da kendisine tebrik ederek Osmanlı işlemesi porselen tabak plaketi hediye etti program daha sonra Hatıra fotoğrafının çekilmesi ile sona erdi.