Anahtar Kelimeler: Aksaray' Yağışı Milyon Zarar Verdi

ASÜ'nün Projelerine AHİLER Kalkınma Ajansından Destek

Kayıt Dışı İşçi Çalıştıranlar Uyarıldı

Seyir Halindeki Otomobil Cayır Cayır Yandı

Aksaray İHH Yetimler İçin Projelerine Devam Ediyor

5 ÜLKEDEN 30 AKADEMİSYEN VE ÖĞRENCİ AKSARAY BELEDİYESİNİ ZİYARET ETTİ

YENİ DÖNEMDE ÖĞRENCİ ODAKLI İŞLER ÖN PLANDA OLACAK

REKTÖR ŞAH;N; AHİLİK RUHUNA UYGUN BİR DAYANIŞMA İÇERİSİNDEYİZAksaray'da Son Sel ve Dolu Yağışı 12,5 Milyon Tl Zarar Verdi

Aksaray Ziraat Odası Başkanı Emin Koçak,20 Ağustos´ta meydana gelen dolu ve selin afetinin  zarar tespit çalışmalarının tamamlandığını açıkladı.

750 çiftçimizin etkilendiği  25 bin dekar arazi de 12.5 milyon tl zarar var.

İlimizde 20 Ağustos günü yaşanan aşırı yağış ve sel sonucunda tarımsal üretimdeki zarar rakamları netleşti. İlimiz Yeşiltepe, Ulukışla, Yeşilova, Baymış, Gözlü kuyu, Başkent Çimeli, Topakkaya ve Taşpınar beldeleri ve köylerinde yaşanan afetlerde yaklaşık 750 çiftçinin, yaklaşık 25 bin dekar alanında yine yaklaşık 12,5 milyon TL zarar gerçekleştiği belirtildi.

 Hasar tespit çalışmaları sonucunda listeler askıya çıkacak olup itirazlar ve değerlendirmeler sonucunda Aksaray Valiliği himayelerinde gerekli kurum ve kuruluşlara başvurular yapılacaktır. Çiftçimizin gerek tarla içi gerekse de harman yerleri ile alakalı TARSİM ile ilgili sorunları bilinmekte olup görüşmeler devam etmektedir.

Aksaray Ziraat Odası Başkanı Emin Koçak;  Bu süreçte çiftçimizi yalnız bırakmayan başta sayın Valimiz Ali Mantı olmak üzere Milletvekillerimize, Tarım İl Müdürümüz Bülent Saklav´a Şube müdürü Mehmet Ercan ve ekibine Ziraat Odası Personellerimize teşekkür ediyoruz. Çiftçilerimize tekrar geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor bir daha böyle afetlerin yaşanmamasını yüce Rabbimizden niyaz ediyoruz. Diyerek bilgi verdi