ASÜ'nün Projelerine AHİLER Kalkınma Ajansından Destek

Kayıt Dışı İşçi Çalıştıranlar Uyarıldı

Seyir Halindeki Otomobil Cayır Cayır Yandı

Aksaray İHH Yetimler İçin Projelerine Devam Ediyor

5 ÜLKEDEN 30 AKADEMİSYEN VE ÖĞRENCİ AKSARAY BELEDİYESİNİ ZİYARET ETTİ

YENİ DÖNEMDE ÖĞRENCİ ODAKLI İŞLER ÖN PLANDA OLACAK

REKTÖR ŞAH;N; AHİLİK RUHUNA UYGUN BİR DAYANIŞMA İÇERİSİNDEYİZAksaraylı Üreticiler Şartlar Yerine Getirilmezse Gelecek Yıl Pancar Ekmeyecekler

Aksaray'ın Eskil İlçesinde  çiftçilikle uğraşan pancar ekicileri, şartları çok zor olduğu için Fabrikanın şartları iyleştirmemesi durumunda bu yıl şeker pancarı ekmeme kararı aldılar. Eskil Ziraat Odası Başkanlığında yapılan toplantıda Eskilli çiftçiler, “Balküpü Şeker Fabrikası şartları iyileştirmediği sürece Eskil çiftçisi olarak pancar ekimi yapmayacağız.” Dediler. Alınan karar bütün gurup başkanları uyma kararı aldı.

Eskil´deki Balküpü Grup Başkanlarının tam kadro katıldığı programda konuşan Kırlı, "Şeker Kurulu Kararı´na göre fabrikaya tarlanın mesafesi 25 KM´yi geçen yerlerde çiftçiye nakliye ücreti ödenmeli bununla birlikte küspe, şeker gibi konularda çiftçimizin hakkını alabilmesi için ortak karar almamız önemli, bugünkü toplantıya Eskil´deki 60 grup başkanın tamamının katılması bununla birlikte bir çok çiftçimizin toplantımıza teşrif etmesi bu konuda kararlılığımızın somut bir göstergesi. İlçemizde yüzde 100 mutabakat sağlandı ve isteklerimizin karşılanana dek ne bir grup başkanımız tarla gösterecek ne de dosya teslim edecek. Bundan sonra Balküpü´nün muhatabı Eskil Ziraat Odası Başkanlığı´dır." diye konuştu.