ASÜ'nün Projelerine AHİLER Kalkınma Ajansından Destek

Kayıt Dışı İşçi Çalıştıranlar Uyarıldı

Seyir Halindeki Otomobil Cayır Cayır Yandı

Aksaray İHH Yetimler İçin Projelerine Devam Ediyor

5 ÜLKEDEN 30 AKADEMİSYEN VE ÖĞRENCİ AKSARAY BELEDİYESİNİ ZİYARET ETTİ

YENİ DÖNEMDE ÖĞRENCİ ODAKLI İŞLER ÖN PLANDA OLACAK

REKTÖR ŞAH;N; AHİLİK RUHUNA UYGUN BİR DAYANIŞMA İÇERİSİNDEYİZCHP İl Başkanı Ramazan Koçak 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı Yayınladı.

Aksaray CHP il Başkanı Raazan Koçak 30 Ağustos Zafer Bayramı Dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.Koçak Mesajında şunları söyledi.30 Ağustos 1922 tarihi, Yurdumuzu işgal etmek isteyen yayılmacı, istilacı güçlere karşı; milletimizin topyekûn verdiği bir savaşın ve ulusal benliğini kurtardığı ve Zafer Destanı’nın yazıldığı gündür. Her yıl 30 Ağustos günü kutlanan Zafer Bayramı, Türkiye Cumhuriyeti ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin ulusal bayramıdır. Zafer Bayramı, 1922 yılında 26 Ağustos'ta başlayıp, 30 Ağustos'ta Dumlupınar'da Mustafa Kemal'in başkumandanlığında zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Muharebesi'ni (Büyük Taarruz) anmak için kutlanan bayramdır.

İşgal birliklerinin ülke sınırlarını terketmesi daha sonra gerçekleşse de, 30 Ağustos sembolik olarak ülke topraklarının geri alındığı günü temsil eder.

Büyük Taarruz 26 Ağustos 1922’de başlamış ve 30 Ağustos’ta düşman püskürtülerek savaş zaferle sonuçlanmıştır. Bu günü sonsuza kadar yaşatmak için Ulu Önder Atatürk, bugünü milletimize ve ordumuza hediye etmiştir.Bu vesileyle ulusal bağımsızlık mücadelesinde vatan uğruna canlarını feda eden başta Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum. Milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramını en içten duygularımla kutluyorum.