Ali Koç: Devlet ve milletçe el ele, omuz omuza olmamız gereken bir dönem

26.02.2023 - Pazar 07:14

Ali Koç: Devlet ve milletçe el ele, omuz omuza olmamız gereken bir dönem

Spor Toto Süper Lig'de 23'üncü haftanın erteleme maçında Fenerbahçe sahasında Konyaspor'u 4-0 mağlup etti. Karşılaşmanın ardından Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe 4-0 arabam.com Konyaspor MAÇ ÖZETİ

Fenerbahçe 4-0 arabam.com Konyaspor MAÇ ÖZETİ

Deprem felaketinin yaşandığı günden itibaren herkesin elinden geleni yaptığını belirten Ali Koç, "Bugün öncelikle futbol ailesine, bizim misafir olan kulüp başkanlarına teşekkür ediyorum. Trabzonspor maçıyla başlayan burada devam eden ve inşallah yarın Beşiktaş - Antalyaspor maçında tekrar hep beraber olacağız. Bu futbolun içinde alışık olmadığımız iklimin, birlik ve beraberliğin, ayrıştırmanın geri kaldığı, sevginin, saygının ve vatan için neler yapabileceğimizi tartıştığımız ortamın öne çıktığı bu iklimin sadece futbolda değil, tüm ülkemizde kalıcı olmasını istiyorum. Birinci günden itibaren milletçe, yek vücut, elinden geldiğince mücadele ettiği tablo ile karşı karşıyayız. İçimiz acıyor. Böyle bir acıyı Allah, hiçbir ülkeye göstermesin. Aynı zamanda gururluyuz; milletçe bıçak kemiğe dayandığı zaman, neler yapabileceğimizi, yaşamak, görmek, gurur duyacağımız bir unsur. Ben de umutlu olmak istiyorum. Bu kadar yaşanandan sonra inşallah ders alırız. Devletiyle, hükümetiyle, vatandaşı ile ve gelecek nesillere doğal afetlerde çok daha kendini iyi hazırlamış bir ülkeyi bırakmayı Cenab-ı Allah'tan diliyorum. Bu sefer de ders almazsak, dünyanın en güzel ülkesinin, genç nesillere, geleceği daha güzel bırakmak için buradan ders almazsak hiçbir şeyden ders almayız. Onun için hem acılıyız hem gururluyuz hem de umutluyuz. Şu dönem açık ve net. Devlet ve milletçe el ele, omuz omuza olmamız gereken bir dönem. Hassasiyetin tavan yaptığı bir dönem" şeklinde konuştu.

"HEDEFİMİZ ON BİNLERCE AİLENİN BARINMA İHTİYACINI KARŞILAMAK"

Futbol paydaşları tarafından 1 Mart'ta düzenlenecek kampanyayla ilgili de konuşan Başkan Koç, "Milyonlardan öte ifade edebilecek bir ayak izimiz var. Futbol ailesi olarak en büyük sorumluluğumuz; bu hassasiyetin, bu dayanışma ruhunun, birlik ve beraberliğin çok daha canlı kalması etkin olmak durumundayız. Bizler duygusal olarak acılar çekiyoruz, fiziken çok uzakta olduğumuz için bir de günlük hayatlarımız var. Maçlar başladı, okullar başladı ama unutamayız. Bu hassasiyeti taze tutmak hepimizin görevi. Bu doğrultuda da 1 Mart gecesi, yayıncı kuruluş önderliğinde, Türkiye Futbol Federasyonu organizasyonunda bütün futbol paydaşlarının katılacağı bir gece düzenleyeceğiz. Hedefimiz on binlerce ailenin barınma ihtiyacını karşılamak. Şu an barınma büyük aciliyet gerektiren bir sorun. 1 kişinin bile barınma ihtiyacına çare olabilirsek ben onu kutsal bir görev olarak görüyorum. Futbol ailesi olarak dayanışma ortamında bir konteyner kent için çalışma yaptık. 1 Mart'tan itibaren haziran ayına kadar devam edecek. Büyük bir hedefimiz var; olacağına da canı gönülden inanıyorum. Bu bağlamda tüm taraftarların, taraftar derneklerinin, yurt içi-yurt dışı kulüplerin, futbolcuların, süper star futbolcuların bu kampanyaya destek olacağını ümit ediyorum. Buradan tüm vatanseverlere lütfen hepimizin çorbada tuzu olsun. Devletimizin, milletimizin en ihtiyacı olacağı dönemden geçiyoruz. Devlet - millet el ele bu yaraları saracağız. Tekrar başımız sağ olsun. Yaralılara acil şifalar diliyorum. Binlerce kişiyi enkazdan kurtaran herkesten Allah razı olsun. Herkes bir şeyler yapmak istiyor. Bizler de ilk günden itibaren yaraları saracağız dedik. Hepimiz kırmızı-beyaz olduk. İnşallah futbolumuzda bu ılımlı ortam devam eder. Birlik ve beraberlik diliyorum" ifadelerini kullandı.

ALINTI KAYNAK: https://www.cnnturk.com/spor/futbol/ali-koc-devlet-ve-milletce-el-ele-omuz-omuza-olmamiz-gereken-bir-donem

YORUM YAZ