Alman yatırımcı şirket, Başakşehir'i satın almak için ilk görüşmeyi yaptı

21.03.2023 - Salı 07:33

Geçtiğimiz sene Danimarka şirketi Sport Republic'e satılan İzmir ekibi Göztepe, Türk futbolunda ilk yabancı yatırım alan kulüp olarak tarihe geçerken, Süper Lig'de şampiyonluk yaşamış kulüplerden olan Medipol Başakşehir'in satışı gündemde.

Geçtiğimiz yıl Ağustos ayında satın alınan ilk Türk kulübü İzmir ekibi Göztepe olmuştu. Sarı-Kırmızılı ekibin 70'lik hissesi Danimarka şirketi Sport Republic'e satılmıştı. Bu satışın ardından sarı-kırmızılıların yeni başkanı da Rasmus Ankersen olmuştu.

Ajansspor'un haberine göre; Süper Lig'de daha önce 2019-2020 sezonunda şampiyonluk sevinci yaşayan, Şampiyonlar Ligi, UEFA Avrupa Ligi, UEFA Konferans Ligi'nde düzenli olarak boy gösteren Medipol Başakşehir için Almanlar kulübün kapısını çalarken, resmi teklif geldi.

Bundesliga'nın köklü ekiplerinden Borussia Mönchengladbach'ın yatırımcısı olduğu şirket, Medipol Başakşehir'in %40'lık hissesini satın almak için resmi teklif yapığı öğrenildi.

Alman yetkililer, hafta sonunda İstanbul'a gelerek Başakşehirli yöneticilerle ilk görüşmeyi yaptı.

ALINTI KAYNAK: https://t24.com.tr/haber/alman-yatirimci-sirket-basaksehir-i-satin-almak-icin-ilk-gorusmeyi-yapti,1099467

YORUM YAZ