Depremzede öğretmenlerin tayin süreci hafta sonu açıklanacak

26.02.2023 - Pazar 22:04

Abone ol

Milli Eğitim Bakanı Özer, deprem bölgesindeki illerden başka illere tayin taleplerinde bulunacak öğretmenlere ilişkin süreci bu hafta sonu açıklayacaklarını duyurdu

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, deprem bölgesinde görev yapan öğretmenlerin başka illere tayinine ilişkin, ”Öncelikli olarak 10 ildeki öğretmenlerimiz ve idari personellerimizin başka illere nakilleriyle ilişkin başka 71 ilden 10 ile görevlendirilmesi ile ilişkin süreci, bu hafta sonu itibarıyla başlatacağız. Bir an evvel sağlam okullarda eğitimi hızlı bir şekilde başlatacağız” dedi.

Milli Eğitim Bakanı Özer, Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerin ardından Ankara’ya getirilen 60’ı çocuk 270 depremzedeyi Başkent Öğretmenevi’nde ziyaret etti. Bakan Özer, çocuklarla sohbet etti. Özer, afet bölgesi ilan edilen şehirlerde eğitime başlanması ile ilişkin ”Bu konuda yekpare bir karar vermeyeceğiz. Mesela sağlam olan ilçe var, o ilçede eğitim öğretimi başlatacağız. Normalleşmenin eğitimle başlayacağını göstereceğiz” diye konuştu.

Okulların hasar tespit çalışmalarıyla ilişkin konuşan Özer, ”Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı’mızla da devamlı görüşüyoruz. Önceliği okullara vereceğiz. Bir karar vermemiz lazım. Hasar tespitleri bugün itibarıyla bitecek. Hafta sonu da kapsamlı bir değerlendirme yapacağız ve nerelerden başlayacağımızın kararını inşallah önümüzdeki hafta içinde açıklayacağız” dedi.

“Sağlam okullarda eğitimi başlatacağız”

Depremzede öğretmenle sohbet eden Bakan Özer, deprem bölgesinde görev yapan öğretmenlerin başka illere tayinlerine ilişkin ”Onlarla ilişkin çalışmalar bitti. Öncelikli olarak 10 ildeki öğretmenlerimiz ve idari personellerimizin başka illere nakilleriyle ilişkin başka 71 ilden 10 ile görevlendirilmesi ile ilişkin süreci bu hafta sonu itibarıyla başlatacağız. Bir an evvel sağlam okullarda eğitimi hızlı bir şekilde başlatacağız” diye konuştu. (DHA)

ALINTI KAYNAK: https://www.muhalif.com.tr/haber/bakan-ozer-depremzede-ogretmenlerin-tayin-sureci-hafta-sonu-aciklanacak-113164

YORUM YAZ