Hekimler için mecburi hizmet kura yerleri belirlendi, en fazla görevlendirme deprem bölgesine

24.02.2023 - Cuma 15:40

Sağlık Bakanlığı’nın hekimler için mecburi hizmet kura yerleri belli oldu. Mecburi hizmette görevlendirilecek 1163 hekimin büyük bölümü depremden etkilenen, 101 hekimin yaşamını yitirdiği, hastaneleri yıkılmış illere gönderilecek.

Hekimler için mecburi hizmet kura yerleri belirlendi, en fazla görevlendirme deprem bölgesine

Sağlık Bakanlığı sitesinde ilan edilen 109. Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü Kurası Münhal kadrolara, yurt içinde ve dışında öğrenimlerini tamamlayarak tabip, uzman tabip ve yan dal uzmanlık eğitimini tamamlayanlar arasından atama yapılacak. Tercih başvuruları 17 Şubat Pazartesi saat 18.00'a kadar Personel Bilgi Sistemi üzerinden kabul edilecek, kura ise 1 Mart Çarşamba günü çekilecek. Hekimler çekilen kurada belirtilen hastanelerde 500 iş günü mecburi hizmet yapacak.

GÖREVLENDİRMELERİN BÜYÜK BÖLÜMÜ DEPREM BÖLGESİNE

İlan edilen listeye göre en fazla görevlendirme, depremde en fazla hekim can kaybının yaşandığı Hatay ve Kahramanmaraş başta olmak üzere 6 Şubat depreminden zarar gören on il için yapılacak.

“BARINMA KOŞULLARI İÇİN PLANLAMA YAPILDI MI?”

Birçok hekim, sosyal medya gruplarında 101 hekimin hayatını kaybettiği, hastanelerin büyük bölümünün yıkıldığı illere yapılan görevlendirmeler için Sağlık Bakanlığı'nın barınma ve çalışma koşulları için planlama yapıp yapmadığını sordu.

ALINTI KAYNAK: https://www.sozcu.com.tr/2023/saglik/hekimler-icin-mecburi-hizmet-kura-yerleri-belirlendi-en-fazla-gorevlendirme-deprem-bolgesine-7602029/

YORUM YAZ