”Karar henüz tarafımıza tebliğ edilmedi, bu sebeple karara ulaşmaya çalışıyoruz”

24.02.2023 - Cuma 22:18

Abone ol

Yoğun çabaya rağmen erişim engelinin sebebine dair bilgi edinemedik.

Ekşi Sözlük, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından getirilen erişim engeline ilişkin sosyal medyadan yeni bir açıklama yayımladı. Sözlük açıklamasında, ”Avukatımız ve yöneticimiz erişim engelinin sebebine dair herhangi bir  Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) yetkilisinden bilgi edinemediler” ifadelerini kullandı. 

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’ndan yapılan sorgulamada, Ekşi Sözlük’ün kurum kararıyla erişime engellendiği görüldü. Ekşi Sözlük siteye erişimin engellenmesinin ardından, ”Merhaba, erişim engeli konusunda bir karar olduğunu gördük ancak ayrıntısı hakkında bilgi sahibi değiliz, yetkililerden bilgi almaya çalışıyoruz. Bilgi aldıkça paylaşacağız” mesajını paylaştı. 

Bugün Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu yetkilileriyle görüşmeye çalıştıklarını ancak bilgi alamadıklarını ifade eden Ekşi Sözlük’ün erişim engeline ilişkin yeni açıklaması şöyle: 

”Avukatımız ve yöneticimiz durumu takip edebilmek adına sabah saatlerinde Ankara’ya vardılar. Her ne kadar BTK yetkilileriyle görüşmek için yoğun çaba sarf etmiş olsalar da, erişim engelinin sebebine dair herhangi bir BTK yetkilisinden bilgi edinemediler. 

Ancak yaptığımız sorgulama esnasında, Ankara 4. Sulh Ceza Hakimliği’nin 22/02/2023 tarihli ve 2023/1532 d.iş sayılı kararı ile erişim engeli kararı alındığını gördük. Karar henüz tarafımıza tebliğ edilmedi, bu sebeple karara ulaşmaya çalışıyoruz. 

Yeni bir gelişme olması ya da bilgi edinmemiz halinde sizlerle paylaşacağız”

 

 

 

Kaynak: T24

ALINTI KAYNAK: https://www.muhalif.com.tr/haber/eksi-sozluk-karar-henuz-tarafimiza-teblig-edilmedi-bu-sebeple-karara-ulasmaya-calisiyoruz-114540

YORUM YAZ