Macron’dan Türkçe paylaşım! Cumhurbaşkanı Erdoğan’la görüşmesinin detaylarını açıkladı

25.02.2023 - Cumartesi 15:18

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile gerçekleştirdiği videokonferans sonrası Twitter'dan Türkçe olarak açıklamalarda bulundu.

Kahramanmaraş merkezli depremlerin akabinde Fransız sivil güvenlik güçlerinin bölgeye gelerek arama kurtarma çalışmalarına katıldığını anımsatan Macron, Fransa'nın bu kapsamda Adıyaman'ın Gölbaşı ilçesine kurduğu sahra hastanesinde her gün 100 yaralının tedavi edildiğini kaydetti.

Macron, "Tamamen seferber ve dayanışma içerisinde kalmaya devam ettiğimizi Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teyit ettim." ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Ukrayna'daki savaş hakkında görüş alışverişinde bulunduklarını aktaran Macron, "Ukrayna'nın kazanmasını sağlamak için desteğimizi daha da yoğunlaştırmalıyız. Saldırıdan vazgeçmesine yol açmak için de Rusya üzerindeki baskıyı artırmaya devam etmeliyiz." açıklamasını yaptı.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Sivas'ta 4,7 büyüklüğünde depremSivas'ta 4,7 büyüklüğünde deprem
Canlı yayında belediye başkanının sözüne verdiği yanıt gündem oldu! 'Vay halimize'Canlı yayında belediye başkanının sözüne verdiği yanıt gündem oldu! 'Vay halimize'
Depremden sonra ilgi odağı haline geldi! Depremden sonra ilgi odağı haline geldi! "Kendi malımı tanıyamadım"

ALINTI KAYNAK: https://www.mynet.com/macron-dan-turkce-paylasim-cumhurbaskani-erdogan-la-gorusmesinin-detaylarini-acikladi-110107100293

YORUM YAZ