Sinema salonlarında bu hafta - En Son Haber

24.02.2023 - Cuma 21:51

Sinema salonlarında bu hafta da yepyeni filmler var. Filmler arasında Mahsun Kırmızıgül'ün Prestij Meselesi filmi de yer alıyor.

Sinema salonlarında bu hafta

Sinema salonlarında bu hafta ikisi yerli olmak üzere toplam yedi film vizyona giriyor. Filmler arasında Mahsun Kırmızıgül'ün Prestij Meselesi filmi de var. 

İşte haftanın filmleri...

The Banshees of Inisherin

"The Banshees of Inisherin", kült film "In Bruges"un ardından yönetmen Martin McDonagh ile Colin Farrell ve Brendan Gleeson'ı yeniden bir araya getirdi.

İrlanda'nın küçük bir sahil kasabası olan Inisherin'de 1920'lerde geçen film, Colm'un ömürlük dostu Padraic ile arkadaşlığını bir anda bitirmesinin, kasaba halkı üzerindeki etkisini acı bir mizahla ele alıyor.

Başrollerini Colin Farrell ve Brendan Gleeson'un paylaştığı filmde Kerry Condo, Barry Keoghan, Pat Shortt, Gary Lydon ve Sheila Flitton rol aldı.

Cennetten Gelen Çocuk

Tarik Saleh'in yönetmenliğini üstlendiği, Tawfeek Barhom, Fares Fares ve Mohammad Bakri'nin oynadığı "Cennetten Gelen Çocuk", Mısır'da El Ezher Üniversitesi'ne öğrenci olarak kabul edilen bir balıkçının oğlunu işliyor.

BTS: Yet to Come in Cinemas

Güney Koreli yönetmen Oh Yoon-Dong'un müzikal filmi "BTS: Yet to Come in Cinemas", ünlü müzik grubu BTS'nin Busan konserini özel görüntülerle beyaz perdeye taşıyacak.

Kulübeye Tıklat

Night Shyamalan imzalı "Kulübeye Tıklat", New Hampshire kırsalında izole bir kulübede tatil yapan Eric ve Andrew çiftiyle evlatlık kızları Wen'in, dört yabancının bir anda kapılarında bitmesi sonrası gelişen olayları odağına alıyor.

Dave Bautista, Jonathan Groff, Rupert Grint, Ben Aldridge ve Nikki Amuka-Bird'in oynadığı film, gerilim meraklılarını sinema solanlarına çekmeyi amaçlıyor.

Musallat 3

Kurtuluş Şakirağaoğlu, Pelinsu Çileli ile İbrahim Aslan'ın rol aldığı; Özgür Bakar'ın yönetmen koltuğunda oturduğu "Musallat 3", yerli korku meraklılarının ilgisini çekmeye aday.

Mumyalar

Haftanın animasyonu "Mumyalar", üç mumyanın kendilerini bugünün Londra'sında bulması ve hırslı arkeolog Lord Carnaby tarafından çalınan Kraliyet Ailesi'ne ait eski bir yüzüğü aramak üzere bir yolculuğa çıkmalarını anlatıyor.

ALINTI KAYNAK: https://www.ensonhaber.com/kultur-sanat/sinema-salonlarinda-bu-hafta-37761

YORUM YAZ